Yucatan

Yucatan

Pokażemy wam gorrące południe Meksyku i najbardziej znane miejsca archeologiczne. Trasa Yucatan to przede wszystkim spotkanie z ludem Majów. Nie tylko starożytnością, ale ze wciąż żywa kulturą.

Podczas wycieczki przewiedzieliśmy sporo czasu na odpoczynek na białych jak mąka plażach Morza Karaibskiego i codziennie nowe odkrywanie kuchni meksykańskiej.

Zaczniemy jednak od wybrzeża wschodniego i tajemniczego El Tajin a potem wyprawimy się do Veracruz (nazywanego kiedyś do La Villa Rica de la Vera Cruz) pierwszego hiszpańskiego miasta w Meksyku.

Po zwiedzaniu południa kraju obowiązkowo pokażemy wam z czego słynie Ciudad de México, największe miasto świata. Zwiedzimy piramidy, zabytki i miejsca, do których rzadko kiedy zaglądają gringos.

Więcej niebawem a teraz przedstawiam program wycieczki Yucatan

 

Trasa Yucatan

Dzień 1: Przylot, przejazd do El Tajin i Veracruz. Pyszna kuchnia

Dzień 2: Przejazd do Villahermosa (Pięknego Miasta). Wizyta w La Venta, najstarszej piramidy w Meksyku – to tam się wszystko zaczęło. Nocleg i impreza.

Dzień 3: Przejazd do Campeche. Zabytkowe miasto wpisane na listę UNESCO. Po drodze zobaczymy pelikany, flamingi i dzikie plaże i turkusowe wody Zatoki Meksykańskiej.

Dzień 5: Mérida i cenotes. Trudno to opisać - trzeba przeżyć. Do Cenotes wyprawa konną kolejką, która pamięta XIX wiek

Dzień 6: Chichen Itzá (najsłynniejsze ruiny Majów) i dojazd w rejon Cancun. Do samego miasta wjeżdżać nie warto. Za to zabierzemy was w naprawdę urokliwe miejsce...

Dzień 7: .. do Tulum. Ruiny i plaża w jednym.

Dzień 8: Tulum ciąg dalszy lub Park Xel-Há. Niesamowite atrakcje i miejsce rozrywkowe. Można albo się byczyć albo aktywnie spędzić czas.

Dzień 9: Becán i Calacmul. Majańskie ruiny wpisane na liste UNESCO. Serce dżungli.

Dzień 10: powrót do Meksyku. Jak czas pozwoli – wizyta w Palenque.

Dzień 11: Ciudad de México. Torre latino, Bellas Artes, Xochimilco, Katedra, Bazylika Gwadalupe, Pałac Prezydencki, Zócalo, Teotihuacán etc. Bardzo intensywny dzień zwiedzania.

 

Koszty wyjazdu to 4000 złotych i bilet lotniczy. Oceniamy, że dla zorganizowanej grupy uda się nam wynegocjować cenę biletu w granicach 2100-2400 złotych. 

Koszt może ulec niewielkiej zmianie w zależności od wahań kursów dolara USA i meksykańskiego pesos.

W tej cenie zapewniamy: przejazd w klimatyzowanym busie, noclegi w bardzo dobrych warunkach, całkowite wyżywienie, opłaty za drogi, wejściówki do stref archeologicznych i muzeów i niejedną fiestę na plaży. Zapewniamy też opiekę dwóch przewodników znających język, historię i realia panujące w kraju Azteków.

Przed wyjzadzdem należy wykupić ubezpieczenie zdrowotne w kraju. Dobrze zabezpieczyć sobie też pewną sumę pieniędzy na zakupy i indywidualne zachcianki. W Meksyku działa bardzo dobrze system bankomatów więc nie ma potrzeby zabierania ze sobą gotówki w większych ilościach.