Ocean

Ocean

Tak nazwaliśmy trasę zachodnią. Biegnie od stolicy, gdzie zaczynamy podróż, przez legendarne miejsce wypoczynku bogaczy – Acapulco i dzikie, wciąż nie zadeptane przez turystów plaże nad Pacyfikiem. To wybór dla tych, którzy kochają wodę,przyrode, przygodę i odkrywanie nowych miejsc. Odwiedzimy też legendarne miasta majów, do których rzadko zaglądają turyści. Poczujemy prawdziwe tchnienie dżungli.

 

Trasa Ocean

Dzień 1: Przylot do Meksyku. Na zwiedzanie przyjdzie czas później. Na razie odpoczynek i...

Dzień 2: Przejazd to Taxco. Srebrnego miasta, które przyniosło Hiszpanom fortunę. Architektura kolonialna, folklor meksykañski. Jak czas pozwoli, zwiedzimy jaskinie Cacahuamilpa, kilka kilometrów pod ziemią, miedzy stalaktytami i stalagmitami o wysokości 100 metrów.

Dzień 3: Przejazd do Acapulco. A tam... no cóż – Acapulco :-) Wino, kobiety i spiew. No, również mewy, tequila, autobusy o zapachu palonej trawy, skoczkowie z klifów, dużo slońca, dużo ciepła, dużo wrazeń.

Dzień 4: Przejazd do Playa Aventura – dziewiczej plaży na której jaja składają żółwie. 

Dzień 5: Zipolite. Piekna plaża (jedna z niewielu oficjalnych plaż nudystów w kraju), pyszna kuchnia, słońce i ocean. Możliwe tropienie łodzią żółwi i w niektórych okresach wielorybów.

Dzień 6: Huatulco w stanie Oaxaca. 36 malowniczych zatok, każda inna, wszystkie cudowne.

Dzień 7: Chiapas, meksykański stan, do którego się wraca. Popłyniemy kanionem Sumidero, obserwacja 4-metrowych krokodyli i kilometrowych przepaści. Zatrzymamy się w jednym z naurokliwszych miast – San Cristóbal de las Casas

Dzień 8: Chamula. Indiańska wioska z tradycjami mocno osadzonymi w czasach pogańskich; synkretyzm religijny w najczystrzej postaci. Tradycje indian jakby wyrwane z XVI wieku.

Dzień 9: Bonampak i Yaxchilan. Dwa majańskie miasta, które trzeba zobaczyć. Architektura i freski w sercu dżungli. Dojazd do Yaxchilan łodzią przez rzekę graniczną z Gwatemalą.

Dzień 10: Długi powrót do stolicy. Po drodze postój w Puebla – kuchnia i historia.

Dzień 11: Jednym słowem - Meksyk. Zobaczymy Guadalupe, katedrę, panorama miasta z Torre Latinoamericana, historyczne centrum, Zona Rosa.Do tego pływające ogrody Xochimilco i gigantyczne piramidy Teotihuacán

 

Koszty wyjazdu to 4320 złotych i bilet lotniczy. Oceniamy, że dla zorganizowanej grupy uda się nam wynegocjować cenę biletu w granicach 2100-2400 złotych. 

Koszt może ulec niewielkiej zmianie w zależności od wahań kursów dolara USA i meksykańskiego pesos.

W tej cenie zapewniamy: przejazd w klimatyzowanym busie, noclegi w bardzo dobrych warunkach, całkowite wyżywienie, opłaty za drogi, wejściówki do stref archeologicznych i muzeów i niejedną fiestę na plaży. Zapewniamy też opiekę dwóch przewodników znających język, historię i realia panujące w kraju Azteków.

Przed wyjzadzdem należy wykupić ubezpieczenie zdrowotne w kraju. Dobrze zabezpieczyć sobie też pewną sumę pieniędzy na zakupy i indywidualne zachcianki. W Meksyku działa bardzo dobrze system bankomatów więc nie ma potrzeby zabierania ze sobą gotówki w większych ilościach.